Podawanie sałatek owocowych i warzywnych podczas obiadu wymaga specjalnej oprawy. Dotyczy to nie tylko ładnego naczynia, ale również sztućców. Eleganckie widelce i łyżki do sałaty, tak zwane sztućce środka stołu, ułatwiają nakładanie sałatki i jeśli są dobrze dobrane, pięknie ozdabiają stół. 

Łyżki do nakładania sałaty – plastikowe, drewniane, czy z metali szlachetnych?

Jakie sztućce do sałatek wybrać? Niezależnie od tego, z jakiego materiału będą wyprodukowane nasze sztućce do sałaty: drewniane, złote, srebrne, czy plastikowe, powinny pasować do oprawy stołu, jaką tworzymy. Jeśli urządzamy eleganckie przyjęcie z pełną zastawą, wówczas najlepiej sprawdzą się duże sztućce do nakładania sałaty wykonane z metali szlachetnych. Jeśli obiad ma charakter mniej formalny, dobrze wypadną w swojej roli drewniane łyżki do sałaty. Mniej zobowiązujący charakter przyjęcia oznacza, że tradycyjne sztućce do sałatek można zastąpić szczypcami. Szczypce do sałaty, szczególnie te z drewna, bardzo dobrze wyglądają też na garden party. Ułożone przy półmiskach na drewnianych stołach odpowiednio wpiszą się w nieco bardziej swobodną atmosferę podczas posiłków. Świetnym pomysłem będą również czarne łyżki do sałatek – szczególnie, jeśli aranżacja wnętrz naszego domu utrzymana jest w stylu industrialnym lub surowym nowoczesnym. 

Łyżki do sałaty – poręczne, wygodne i praktyczne

Tworząc ofertę naszego sklepu dbaliśmy o to, aby w asortymencie znajdowały się jedynie takie łyżki do nakładania sałaty, które są poręczne, wygodne w użytkowaniu i które nie będą ślizgać się w rękach. Powinny umożliwiać nabieranie dostatecznej porcji jedzenia, jednocześnie pozostając lekkimi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!